Jdi na obsah Jdi na menu
 


První titul

3. 4. 2007

V létě 1995 udělal hlavní kouč Manchesteru United věc nevídanou. Prodal tři zkušené fotbalisty Reds: Paula Ince, Marka Hughese a Andreje Kančelskise. Ten poslední svým přesunem uvolnil místo v sestavě mladému talentu Davidu Beckhamovi. Ale i ostatním klukům ze zlaté mladé generace se otevřela cesta k úspěchu. Teď už jen nepolevit a nabídnutou šanci chytnout pořádně za pačesy!!!

Jenže už první zápas ukázal, že Alex Ferguson právě zahájil běh na dlouhou trať. Manchester prohrál s Aston Villou 0-3. Po zápase řekl Alan Hansem dnes již legendární větu: "S dětmi nic nevyhrajete!" "Tak my nic nevyhrajeme! To se ještě uvidí," říkali si mladíci United. Příští ligový zápas hrál Manchester doma proti West Hamu. "Pojďme to těm kritikům natřít!" Proti velmi silnému soupeři ukázal tým ze severu Anglie svoji sílu, Reds vyhráli 2-1.

Nedlouho po tomto zápase následovalo jedno z nejsledovaněkších utkání sezony. Manchester United, soubor talentovaných schopných hráčů, proti Blackburnu, úřadujícímu mistru Anglie. Za stavu 1-1 nasměroval David Beckham odražený míč do růžku branky. Vítězný gól!!! O Davidvi se začalo v britských médiích pomalu mluvit. Totéž samozřejmě platilo i o ostatních hráčích United. Že s mateřskou školkou nic nevyhrajete?

Ke stále zlepšujícímu se týmu se navíc v průběhu sezony přidala fotbalová hvězda Mancheteru číslo jedna. Ericu Cantonovi vypršel osmiměsíční zákaz startu za napadení fanouška. Pro United to byla obrovská vzpruha!!! Po Vánocích Manchester vítězil v mnoha zápasech o pouhý gól a jejich autorem byl mnohokrát právě geniální Francouz. Hráčům a vedení začínalo být jasné, že Mancheter United může vyhrát ligu. Předposlední zápas soutěže hrál Fergusonův soubor doma proti Nottinghamu. Konečný výsledek 5-0, z toho rovnou dva si připsal David. Pokud Reds v posledním zápase vyhrají, budou slavit titul! Ale kdo by pochyboval, že rozjetý vlak zastaví Middlesbrough? Manchester United titul uhájil!!!

To ale nebylo vše. Po velmi vydařeném semifinále Anglického poháru proti Chelsea, kde vstřelil David postupový gól, se United střetli ve finále s Liverpoolem. Kolikrát David toužil zahrát si v Anglii nejsledovanější zápas roku! Sen se mu splnil. K tomu všemu navíc jediný gól zápasu padl po Davidově rohu! Manchester United s "mateřskou školou" právě dobyli Anglii ziskem dvou nejcennějších trofejí Británie.